אודות OGAE ישראל

OGAE (בצרפתית: Organisation Generale des Amateurs de l'Eurovision) הוא שמה של רשת מועדוני חובבי האירוויזיון הגדולה בעולם ויש לה סניפים בכ-45 מדינות שהשתתפו בתחרות בעבר או בהווה.

תחרות האירוויזיון הראשונה התקיימה אמנם בשנת 1956 אך המועדון נוסד 28 שנים לאחר מכן, בשנת 1984 בפינלנד.

מטרת הרשת הבינלאומית היא בראש ובראשונה ליצור בית בינלאומי לכל חובבי התחרות ולקדם את העניין בתחרות הזמר של האירוויזיון בכל מדיה בכל קצוות תבל. הרשת מקיימת שיתופי פעולה בין המועדונים השונים שהבולטים שבהם הן תחרויות מוזיקה אלטרנטיביות ובמסורת האירוויזיון במהלך השנה. המועדון הישראלי קם בשנת 1986 על מנת לשמש בית לכל חובבי האירוויזיון בישראל ובתפוצות באשר הם. מאז המועדון גדל והתפתח ושובר שיאים של כמות חברים בכל שנה.

המועדון הישראלי מקיים פגישות חובבים מספר פעמים בשנה כשהפגישה החשובה ביותר היא המסיבה שלפני האירוויזיון, שם באופן מסורתי אנו מארחים את האומן שמייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון הקרובה. בנוסף נוטל המועדון חלק בתחרויות הבינלאומיות של הרשת ובאירועים בינלאומיים תחת ארגון הגג ומסייע לכל גוף שחפץ בעזרתנו בהפקת אירוע, כתבה, תוכנית טלוויזיה ועוד, ובתנאי שיש קשר לתחרות הזמר של האירוויזיון.

בראש צוות ההנהגה של OGAE ישראל עומדים היום:

Nir Harel

ניר הראל

יו"ר

נולדתי בקרית מוצקין ב-1977.

כיום נשוי להלה, אבא ל-3 חובבים וגר במודיעין.

האירוויזיון בשבילי הוא: חוויה ומקור לאנרגיות חיוביות. כבר בתור ילד אני זוכר שהיינו יושבים מול הטלוויזיה ונהנים ואז מקטרים שכולם לא אוהבים אותנו ולא נותנים לנו לנצח. ואז באה דנה.
תחרות ראשונה: 1987.
השיר הישראלי האהוב: "דיווה", דנה אינטרנשיונל 1998.
השיר האהוב ביותר: Pasha Parfeny, Lăutar, מולדובה 2012.
הזוכה האהוב ביותר: Måns Zelmerlöw, Heroes, שוודיה 2015.
איזו מדינה רוצה שתזכה בקרוב? מקווה שיוון תזכה בקרוב.
אירוע משמעותי מהחברות שלי במועדון: מפגש המועדון עם קובי. אנרגיות שמחות לאורך כל הערב ונציג שהיה ממש חשוב לו הקשר עם האנשים, החיבוק והסבלנות.

Tal Dorot

טל דורות

סגן יו"ר

נולדתי באשקלון ב-1981.

כיום גר בתל אביב עם הכלב אליוט והחתול הרקולס.

האירוויזיון בשבילי הוא: משהו שראינו כמשפחה, ואחר כך נהיה האובססיה הפרטית שלי, הייתי מקליט את האירוויזיון בווידאו וצופה בכל השירים כל יום אחרי בית הספר. בגיל 10 יכולתי לשיר שירים שלמים ביוונית, שוודית וצרפתית.
תחרות ראשונה: 1991. זיכרונות ספורדיים מהשנתיים לפני כן.
השיר הישראלי האהוב: "השקט שנשאר", שירי מימון, 2005.
השיר האהוב ביותר: Selma, All Out Of Luck, איסלנד 1999.
הזוכה האהוב ביותר: Netta, Toy,ישראל 2018.
איזו מדינה תרצה שתזכה בקרוב? ארמניה. בא לי תחרות ביראוון.
אירוע משמעותי מהחברות שלי במועדון: המפגש הראשון שהשתתפתי בו, 2015 עם נדב גדג'. אחרי המופע נפגשנו וישבנו יחד על הגג והיה לי מרגש.

Nir Cohen Lahav

ניר כהן להב

סגן יו"ר

נולדתי בבאר שבע ב-1980.

כן גם לשם האירוויזיון הגיע. נשוי לעוז ומתגוררים בראש העין.

האירוויזיון בשבילי הוא: האירוויזיון בשבילי זה האהבה הראשונה שלי. אי שם בבאר שבע של שנות השמונים הוקסמתי מהתחרות. ומאז ועד היום זה הדבר שממלא את חיי.
תחרות ראשונה: 1987.
השיר הישראלי האהוב: "הלילה", הכל עובר חביבי, 1981.
השיר האהוב ביותר: Jalisse, Fiumi di Parole, איטליה 1997.
הזוכה האהוב ביותר: Jamala, 1944, אוקראינה 2016.
איזו מדינה רוצה שתזכה בקרוב? איסלנד.
אירוע משמעותי מהחברות שלי במועדון: פורטוגל 2018, המועדון הישראלי הראה לכולם איך מפיקים דברים. השייט הישראלי שהרמנו היה מהמם. זו בעצם הייתה יריית הפתיחה לשנת האירוח ההיסטרית!